![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 13803368
*
nr 1380 3368
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Signerad ej numrerad, Fredmans Epistel. Motivet: 42x28, yttermått inklusive ram: 61x46 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2021
kl 20:29:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 13:34:00
1
1.000 kr
22/2 20:22:49
2
600 kr
22/2 20:22:49
1
700 kr (Budbetjänt)
22/2 20:23:53
2
800 kr
22/2 20:23:53
1
900 kr (Budbetjänt)
22/2 20:24:48
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredmans epistel grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1380 3368
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Signerad ej numrerad, Fredmans Epistel. Motivet: 42x28, yttermått inklusive ram: 61x46 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 13:34:00 | 1 | 1.000 kr |
22/2 20:22:49 | 2 | 600 kr |
22/2 20:22:49 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
22/2 20:23:53 | 2 | 800 kr |
22/2 20:23:53 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
22/2 20:24:48 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredmans epistel grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09